- Napisz: kontakt@srebrnamennica.pl
- Telefon: 664 253 104
- Platyna: 3 786,01 zł
- Złoto: 10 640,23 zł
- Srebro: 125,97 zł (zł/uncja)
Miedź
Alternatywne formy zabezpieczania kapitału rodzinnego zyskują coraz większą popularność. Coraz większa część społeczeństwa zdaje sobie sprawę, że przechowywanie oszczędności na rachunku bankowym lub w gotówce w domu, nie jest najbardziej optymalną formą zabezpieczenia kapitału. Inwestowanie w metale szlachetne staje się coraz częstszym wyborem ludzi chcących ochronić dorobek swojego życia przed inflacją. Ta forma lokowania środków posiada wiele zalet w porównaniu z innymi rodzajami inwestycji, jak na przykład nieruchomości, czy grunty. Chociaż wśród metali inwestycyjnych królują złoto, warto również zwrócić uwagę na wyroby z miedzi.
Historia wyrobów miedzianych
Pewnie niewielu zdaje sobie z tego sprawę, ale miedź to pierwszy metal, który człowiek zdołał wykorzystać dla własnych potrzeb. Pierwsze artykuły wykonane z tego metalu datuje się na rok 5000 przed naszą erą. Zostały one odkryte na ziemiach nazywanych niegdyś Mezopotamią, będących kolebką naszej cywilizacji. Dziś miedź jest surowcem powszechnie wykorzystywanym w przemyśle, między innymi do produkcji przewodów elektrycznych, chłodnic, czy wymienników ciepła.
Miedź jest surowcem pochodzenia naturalnego i występuje w wielu miejscach naszego globu - od Ameryki Północnej i Południowej, przez Europę aż do Azji. Największymi producentami miedzi na świecie są Peru, Australia, Chile, Meksyk, Chiny i Stany Zjednoczone. Co ciekawe, bardzo duże złoża miedzi znajdują się również w Polsce.
Cena miedzi - czy będzie wyższa w przyszłości?
Miedź jest metalem o bardzo szerokim zastosowaniu w przemyśle, w przeciwieństwie do popularnych metali inwestycyjnych. Postępująca elektryfikacja sprawia, że globalne zapotrzebowanie na ten rudo-pomarańczowy metal nieustająco rośnie. Na to wszystko nakłada się także gwałtowny wzrost populacji na świecie, w szczególności w krajach mocno rozwijających się. Analizy rynkowe pokazują, że w ciągu ostatnich 60 lat zużycie miedzi na osobę wzrosło dwukrotnie - z niespełna 1,5 kilograma do przeszło 3. W tym samym czasie liczba ludności zwiększyła się niemal trzykrotnie. Poza tym, choć dziś nikt nie zastanawia się nad tym, czy miedzi może zabraknąć, musimy pamiętać, że każde złoża naturalne są ograniczone. Biorąc pod uwagę te czynniki, analitycy są zgodni, że w dłuższej perspektywie czasu cena miedzi powinna wyraźnie wzrosnąć.
Monety i sztabki miedziane
Zastosowanie miedzi w przemyśle menniczym było i nadal jest powszechne. Współczesne monety obiegowe do dziś są produkowane między innymi z miedzioniklu. Patrząc jednak z perspektywy produktów typowo inwestycyjnych, zauważyć należy, że miedź jest stosunkowo młodym metalem. Porównując ze srebrem, złotem, czy choćby platyną oferta wyrobów miedzianych jest mocno ograniczona. Na rynku dostępne są głównie sztabki, o różnych gramaturach zaczynających się od 30g a kończących na 5 kilogramach. Spora popularnością cieszą się także miedziane medale. Ich cena nie różni się znacząco od sztabek, a możemy znaleźć na nich wiele interesujących wizerunków, które ucieszą oczy kolekcjonerów.
Interesuję Cię inwestowanie w miedź? Sprawdź naszą ofertę sztabek i monet bulionowych
Podstawą każdej inwestycji powinna być dbałość o bezpieczeństwo transakcji. Dokonując zakupu, zwłaszcza przez Internet najlepiej wybierać pewnych dostawców, cieszących się dobrą opinią wśród innych użytkowników. W sklepie internetowym Srebrnej Mennicy nie musisz się martwić o swoje środki - masz pewność, że kupujesz autentyczne produkty od sprawdzonego Sprzedawcy. Dzięki nam możesz bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w metale fizyczne. Miedź idealnie nadaje się do tego, z uwagi na swoją niską cenę. Sprawdź już dziś naszą bogatą ofertę wyrobów inwestycyjnych z miedzi.
Filtruj według