Miedziany Medal Aztec Calendar, 2 uncje - rewers
Miedziany Medal Aztec Calendar, 2 uncje - awers
Miedziany Medal Aztec Calendar, 2 uncje - rewers
Miedziany Medal Aztec Calendar, 2 uncje - awers

Miedziany Medal Aztec Calendar, 2 uncje

Miedziany medal przedstawiający aztecki kamień słoneczny.

25,00 zł

Wysyłka: 24h

Ciekawa alternatywa w postaci miedzi dla entuzjastów metali szlachetnych oraz inwestorów.

Przedstawiamy popularny miedziany medal w wariancie o wadze 2 uncji. Aztecki Kamień Słoneczny, znany również jako Piedra del Sol, to olbrzymi dysk z bazaltu o średnicy około 3,6 metra (12 stóp) i wadze około 24 ton, który został odkryty w Meksyku. Jest to jedno z najbardziej imponujących dzieł sztuki Azteków i jest uważane za jedno z najważniejszych zabytków kultury tego ludu. Na kamieniu wyryty jest złożony relief, który jest interpretowany jako kosmiczna koncepcja czasu według wierzeń Azteków.

Centralnym elementem rewersu jest jest ogromna twarz boga Słońca, Tonatiuh, otoczona przez pierścienie reprezentujące dni, miesiące i epoki kosmiczne. Wokół tej twarzy znajdują się symbole reprezentujące różne aspekty kosmologii azteckiej, w tym symbole sześciu epok świata, zwanej jako "Słońce". Każda z tych epok miała swoją własną historię i zakończyła się zniszczeniem świata. Na drugiej stronie waloru przedstawiono podobiznę Cuautehmoca, który był ostatnim władcą Azteków przed podbojem hiszpańskim. Był synem wodza Ahuitzotla i bratankiem Montezumy II. Cuautehmoc jest po dziś dzień uważany za jednego z największych bohaterów w historii Meksyku i symbol oporu przeciwko kolonizatorom. Jego imię i wizerunek są często używane w kulturze meksykańskiej, w tym w muzyce, filmie i literaturze.

Wysyłka
24h
Metal
Miedź
Próba
0,999
Waga
2 uncje (AVPD)
Średnica
47 mm
Opakowanie
Foliowe
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...