Monety

Lokowanie wolnych funduszy w złocie inwestycyjnym, a szczególnie w monetach bulionowych to jedna z popularniejszych metod zabezpieczenia zarobionych środków przed rynkowymi turbulencjami. Nic w tym dziwnego — kruszec ten uważany jest po dziś dzień za jeden z najcenniejszych na świecie, a jego wartość sukcesywnie rośnie. W ciągu ostatnich 20 lat cena złota bulionowego wzrosła czterokrotnie. Jest to wartość, której nie dałoby się osiągnąć na żadnej lokacie. Zakup złotej monety bulionowej jest jedną z łatwiejszych form inwestycji, do której nie potrzeba rozległej wiedzy w zakresie finansów. Inwestowanie w złoto to jest znakomitym sposobem na dywersyfikacje portfela inwestycyjnego. To także zabezpieczenie swojego majątku na niespokojne czasy.

Co wpływa na cenę złotych monet bulionowych?

Na cenę złota w formie monet bulionowych wpływ ma wiele czynników, zarówno społecznych, jak i ekonomicznych. Ich znajomość pozwala na podejmowanie lepszych decyzji dotyczących inwestowania kapitału. W krótkim horyzoncie czasowym w przypadku złotych monet bulionowych ceny sprzedaży mogą się wahać. Uzależnione jest to przede wszystkim od zmieniającego się popytu na kruszec. Zapotrzebowanie na złoto napędzane jest głównie przez branżę jubilerską, prywatnych inwestorów, instytucje finansowe i przemysł technologiczny. W dłuższych przedziałach czasu popyt ma na kształtowanie cen sprzedaży złotych monet bulionowych znacznie mniejszy wpływ.

Na sprzedaż złotych monet inwestycyjnych bez wątpienia oddziałuje kurs dolara amerykańskiego. Wynika to m.in. z faktu, że notowania tego kruszcu wyrażane są właśnie w tej walucie. Zmiana siły nabywczej bezpośrednio przekłada się na wartość złota. W momencie, gdy dolar traci wartość, złote monety bulionowe mają wyższą cenę. Od tej reguły mogą się zdarzyć jednak wyjątki. 

Kolejnym, niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na wartość złotych monet lokacyjnych są uwarunkowania gospodarcze. Wzrost zamożności oraz inflacja w znacznym stopniu przekładają się na zwiększenie wartości kruszcu. Z kolei w czasach kryzysu kurs początkowo spada — jest to wywołane dokonywaniem przez inwestorów sprzedaży monet złotych bulionowych. Następnie jednak kurs zaczyna stopniowo rosnąć, co wynika m.in. ze zmieniającej się polityki finansowej państw. 

Złote monety bulionowe jako inwestycja — czy kupno jest opłacane?

Złoto jest metalem, na który decydują się inwestorzy, chcący długoterminowo ochronić swój majątek. Zakup złotej monety inwestycyjnej nie jest więc sposobem na pomnożenie swoich oszczędności w krótkim czasie. Dzięki niezależności od banków centralnych kruszec ten wyróżnia się wysoką stabilnością notowań. Nie istnieje ponadto metoda masowej produkcji złota, co wiąże się z tym, że jego ograniczone zasoby mogą w przyszłości przełożyć się na cenę złotych monet bulionowych. Zakup 1g lub 1 uncji kruszcu wiąże się z niewielkim ryzykiem, stąd coraz więcej osób decyduje się na taką formę inwestycji swoich zaoszczędzonych środków. Duża różnorodność oferowanych przez mennice złotych monet uncjowych pozwala na zakup produktu inwestycyjnego niezależnie od wielkości oszczędności i na dywersyfikację portfela. Jest to metoda, która sprawdza się nawet u początkujących inwestorów. Zakup monet bulionowych złotych nie wymaga specjalistycznej wiedzy w dziedzinie finansów i jest znacznie bezpieczniejsza niż gra na giełdzie. 

Gdzie kupić złote monety bulionowe? W sklepie Srebrna Mennica

Inwestycja w monety ze złota jest określana jako najbezpieczniejsza forma umieszczenia lub lokacji swojego kapitału. Złote monety nie podlegają inflacji i są bezpieczne podczas zawirowań politycznych. Do zakupu złotych monet nie trzeba też posiadać ani specjalistycznej wiedzy, ani prosić o nią fachowców. Wystarczy przyglądać się ogólnym trendom inwestycyjnym i sytuacji na rynku finansowym. Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, jakie niesie inwestycja w uncjowe złote monety, umożliwiamy naszym klientom zakup produktów inwestycyjnych ze sprawdzonego źródła. Wszystkie dostawy realizujemy w sposób terminowy. Ze względu na to, że współpracujemy zarówno z dostawcami krajowymi, jak i zagranicznymi, jesteśmy w stanie zapewnić szeroki zasób produktów inwestycyjnych. W naszej ofercie znajdziesz m.in. złote monety zagraniczne pochodzące od takich producentów jak The Perth Mint, The Royal Mint i US Mint. Znajdziesz u nas zarówno monety jednouncjowe (1 oz) jak i te o wadze ½ oraz ¼ uncji. Każda posiada certyfikat autentyczności.

Uznaje się, że zakup złotej monety bulionowej to rodzaj inwestycji w stały kapitał, który może przynieść korzyść i bezpieczeństwo finansowe nawet mało wprawionym inwestorom. To zdecydowanie lepszy wariant niż gra na giełdzie, podczas której można popełnić sporo błędów. Oczywiście cena tego kruszcu będzie zależała od rodzaju i wagi materiału. Zweryfikuj, na jakich zasadach prowadzimy transakcje i jakie inne kruszce możesz u nas nabyć. Sprawdź wszystkie kategorie, które tutaj przygotowaliśmy, by dobrze ulokować swój kapitał i nie stracić.

Filtruj według

Cena

Loading...