Monety bulionowe

Srebrne monety bulionowe posiadają wartość i są środkami płatniczymi. To oznacza, że mają zadeklarowaną wartość nominalną, ale również mogą cieszyć wprawionych kolekcjonerów. Kto zwykle decyduje się na taki krok, jak zakup monet inwestycyjnych srebrnych? Przede wszystkim ci inwestorzy, którzy poszukują sposobu na bezpieczne ulokowanie pieniędzy. Srebrne numizmaty cieszą się również popularnością wśród miłośników historii. Kolekcjonowanie monet z dawnych lat pozwala na uchwycenie wizerunków rozmaitych wybitnych postaci. Niezależnie od tego, z jakiego powodu interesują Cię limitowane srebrne monety, w Srebrnej Mennicy z pewnością znajdziesz egzemplarze, które uzupełnią Twoją kolekcję.

Czym są srebrne monety bulionowe?

Bulionowe srebrne monety są produktami inwestycyjnymi. Służą one do lokowania kapitału - zupełnie tak, jak papiery wartościowe lub obligacje skarbowe. Historia inwestowania w srebrne monety 1-uncjowe sięga zamierzchłych czasów. Już od lat ceniono sobie nie tylko wartość materialną tego kruszywa, ale także jego estetykę. Nawet osoby niewykazujące zainteresowania numizmatyką przyznają, że okolicznościowe srebrne monety zapierają dech w piersiach. Misterne płaskorzeźby pokrywające ich powierzchnie są niezwykle detaliczne. Srebrne monety bulionowe - zarówno polskie, jak i zagraniczne - posiadają artystyczne awersy często nawiązujące np. do istotnych wydarzeń historycznych, aspektów kulturowych lub wizerunków najwybitniejszych umysłów znanych ludzkości.

Oferujemy srebrne monety lokacyjne z całego świata, bite przez mennice mogące pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i tradycją. Z pewnością znajdziesz u nas zarówno rzadsze egzemplarze, jak i najpopularniejsze srebrne monety bulionowe.  Do tych drugich z pewnością należy Krugerrand - bulionowa moneta bita przez południowoafrykańską mennicę The South Africa Mint. Na jej awersie znajduje się wizerunek Paula Krugera, jednego z najważniejszego prezydentów RPA. Rewers tej monety ze srebra zdobi natomiast płaskorzeźba przedstawiająca skocznika antylopiego. Nie bez powodu po Krugerrand sięga wielu początkujących inwestorów. To duża srebrna moneta bulionowa dostępna w korzystnej cenie, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów. Innym wartym uwagi egzemplarzem jest Amerykański Orzeł. Ta 1-uncjowa moneta srebrna to sztandarowy produkt mennicy United States Mint. Na jej rewersie znajduje się dumny orzeł, trzymający wstęgę z maksymą “E pluribus unum” (łac. z wielu jeden). To kolejna z srebrnych monet bulionowych, od których warto zacząć przygodę z inwestowaniem w fizyczne srebro. Kolejnym z wielkiej piątki jest Wiedeński Filharmonik. Produkowany od 2008 roku przez Mennice Austriacką ma gwarancję austriackiego rządu w kwestii legalności, pochodzenia metalu i czystości kruszcu. Warto też zwrócić uwagę na srebrne monety inwestycyjne z australijskim kangurem. Ich bicie rozpoczęło się w 1987 roku jeszcze pod nazwą "gold nugget". Więcej takich egzemplarzy monet kolekcjonerskich znajdziesz w naszej ofercie. 

Srebrne monety jako inwestycje - dlaczego warto?

Chociaż obrót bulionowych monet trwa w Polsce od lat, od pewnego czasu cieszy się on coraz to większym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z rosnącej inflacji, na skutek której oszczędności gotówkowe przestały przynosić jakiejkolwiek odsetki. Dużą zaletą inwestowania w monety uncjowe jest bowiem to, że nie podlegają one bankom centralnym. Niezależność ta sprawia, iż notowania kruszców są bardzo stabilne. Właśnie dlatego lokowanie kapitału w monetach srebrnych inwestycyjnych wiąże się ze stosunkowo niewielkim ryzykiem. Chociaż okres pozyskiwania korzyści jest bardzo wydłużony, to czas z pewnością przekłada się na pieniądze. Srebrne monety jednouncjowe (1 oz) - zwłaszcza te limitowane i okolicznościowe — znacznie zyskują na wartości wraz z upływem lat. Może się zdarzyć, że już po dwóch-trzech latach będą one warte nawet 300% więcej, niż w dniu zakupu.

Kolejną istotną zaletą zainwestowania kapitału w srebrne monety lokacyjne jest niski próg wejścia. Od 2020 roku prognozy dla tego metalu szlachetnego są znacznie korzystniejsze. Oznacza to, że srebro inwestycyjne w monetach jest warte więcej, niż kiedykolwiek wcześniej. Warto jednocześnie zwrócić uwagę na to, że jest ono znacznie tańsze od złota. Nie musisz więc mieć na koncie kilkunastu tysięcy, aby zainwestować w wyroby mennicze. Srebrne monety bulionowe — zwłaszcza te dostępne w przedsprzedaży — można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystarczy odpowiednio je zabezpieczyć i czekać, aż ich wartość wzrośnie. Wówczas sprzedaż srebrnych monet bulionowych może przynieść zaskakująco wysokie zyski.

Dużym atutem wkładu środków w ten rodzaj materiału inwestycyjnego jest brak konieczności posiadania dużej wiedzy z zakresu finansów. Wystarczy stałe monitorowanie trendów i sytuacji na rynkach, by dobrze dobierać kruszce. Dzięki srebrnym monetom bulionowym, nazywanym często lokacyjnymi lub inwestycyjnymi, można dokonać bezpośredniej inwestycji w srebro. To, co najważniejsze dla inwestorów, to fakt, że całkowita wartość takich monet nie podlega wahaniom spekulacyjnym i jest łatwa w wycenie. Na finalną cenę wpływa przede wszystkim masa oraz rodzaj kruszcu, z którego zostały wykonane srebrne monety bulionowe. 

Dowiedz się więcej, w jaki sposób zainwestować swoje pieniądze, przeglądając pozostałe kategorie naszych kruszców. Pamiętaj, że srebrne monety to pewny kapitał.

Filtruj według

Cena

Loading...