Goldback

Inwestycje w złoto nie muszą opierać się wyłącznie na monetach i sztabkach. Jako jedyny sklep internetowy w Polsce Srebrna Mennica oferuje sprzedaż Goldbacków. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych produktów inwestycyjnych, charakteryzująca się bardzo ciekawym i precyzyjnym wzornictwem oraz różnorodnością dostępnych gramatur. To sposób na urozmaicenie swojego portfela inwestycyjnego, pozwalający na rozpoczęcie przygody ze złotem bez posiadania dużej ilości wolnych środków. Srebrna Mennica jest oficjalnym dystrybutorem Goldback w Polsce.

Co to jest Goldback?

Goldback® to być może jedyna na świecie krążąca wymienna fizyczna waluta złota. Goldbacki są tworzone w różnych seriach, aby krążyć zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi i w jurysdykcjach takich jak Utah, Nevada, Wyoming, New Hampshire i Dakota Południowa. W odróżnieniu od większości produktów złotych, Goldbacki są zaprojektowane do użytku jako waluta z wymiennymi nominałami, a nie zmiennymi premiami w oparciu o zawartość złota. Oznacza to, że nominał pięćdziesiątki (1/20 uncji) można wymienić na pięćdziesiąt dwudziestek (1/1,000 uncji). Goldback jest jednostką miary. Jeden Goldback jest równy 1/1000 uncji trojańskiej uncji złota 24 karatowego. Tysiąc Goldbacków dowolnej kombinacji równa się uncji złota. Mogą być wymieniane tak jak inne formy nieobrotowych pieniędzy złota w dowolnym miejscu na świecie, ponieważ mają wartość wewnętrzną. Łatwiej jest je wydać niż inne formy złota, ponieważ można je wykorzystać w drobnych transakcjach i nie posiadają zmiennych premii.

Czy Goldbacki są legalne?

Tak. Goldback to produkt złoty. Goldback może także pełnić funkcję waluty (w określonych jurysdykcjach, gdzie jest to dopuszczone przez prawo) lub być narzędziem do wymiany w innych miejscach. Na przykład, Goldbacki są legalnym środkiem płatniczym w Utah. W Stanach Zjednoczonych istnieje wiele tysięcy innych lokalnych walut, a obecnie istnieje prawie sto aktywnych. Dostępnych jest również wiele tysięcy różnych produktów złotych do sprzedaży w USA. Goldback jest połączeniem obu tych rzeczy. Goldback jest cenny głównie dlatego, że jest złotem.

Filtruj według

Cena

Loading...