Złote sztabki

Złoto inwestycyjne w sztabkach staje się coraz popularniejszą formą lokowania swoich finansów. Dzieje się tak ze względu na to, że osoby zaniepokojone zawirowaniami na światowych rynkach finansowych poszukują stabilnej formy inwestycji. Przechowywanie kapitału w formie gotówki w czasach inflacji nie jest bowiem korzystnym rozwiązaniem. Zakup sztabki złota z mennicy jest opcją docenianą przez osoby, które poszukują rozsądnego ulokowania finansów w celu dywersyfikacji portfela. Należysz do tej grupy? Srebrna Mennica oferuje sprzedaż sztabek złota w korzystnej cenie. Gwarantujemy także ich autentyczność i udostępnienie niezbędnej akredytacji LBMA.

Sztabka złota inwestycyjna z akredytacją — dlaczego warto inwestować?

Złoto, choć nie jest częścią systemu monetarnego, odgrywa znaczącą rolę w świecie finansów. Mimo że nie ma zastosowania w płatnościach, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Złoto lokacyjne w sztabkach z certyfikatem to obecnie, obok monet, najczęściej wybierana forma tego kruszcu. Na zakup surowca w takiej formie decydują się nawet osoby nieobeznane w świecie finansów - zarówno inwestorzy indywidualni, jak i przedstawiciele firm. Kupno sztabki złota to z pewnością jedna z najpopularniejszych form inwestowania kapitału.

Inwestycja w złoto w sztabkach inwestycyjnych nie wymaga specjalistycznej wiedzy i jest obarczona niskim ryzykiem. Jest to rozwiązanie szczególnie korzystne w momencie kryzysów finansowych, niepewnej sytuacji na świecie i konfliktów zbrojnych. Sztabki złota inwestycyjnego z certyfikatem zabezpieczą finanse przed rosnącą inflacją zdecydowanie lepiej niż lokaty bankowe. Choć chęć zakupu tego kruszcu podyktowana jest zwykle długotrwałym zabezpieczeniem finansów, niektórzy inwestorzy decydują się na zakup sztabek złota lokacyjnego jako inwestycji krótkoterminowej. Jest to jednak decyzja oparta wyłącznie na spekulacjach. Warto jednak pamiętać o tym, że kupno sztabki posiadającej certyfikat jest znacznie tańsze od monet. Zakup większej ilości złota w jednym produkcie przekłada się na jego niższą cenę. Dlatego kupienie sztabki złota jest bezpieczną opcją zarówno dla doświadczonych inwestorów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają. Podczas zakupu warto jednak brać pod uwagę jedynie produkty od uznanych producentów.

Sztabka złota a cena za uncję — co ją kształtuje?

Złote sztabki inwestycyjne tak samo jak inne produkty finansowe zmieniają swoją wartość w czasie. Oznacza to, że cena sztabki złota o wadze 1 uncji (oz) różni się w zależności od aktualnego kursu, na który wpływają m.in. popyt i podaż. Z kolei popyt i podaż złota inwestycyjnego uzależniona jest również od innych czynników. Należy do nich m.in. wysokość stóp procentowych — wraz z ich wzrostem spada zainteresowanie sztabkami złota, co przekłada się na obniżenie ceny tego kruszcu.

Tak samo duże znaczenie w kontekście cen tego królewskiego surowca ma inflacja. W momencie utraty wartości pieniądza inwestorzy zaczynają poszukiwać alternatywnych sposobów przechowywania swoich finansów. Coraz więcej osób decyduje się wtedy na zakup sztabki złota. Cena kruszcu jest zdecydowanie bardziej stabilna niż gotówki, stąd też coraz większe zainteresowanie taką formą inwestycji.

Przykładowa sztabka złota o wadze 1 uncji może zmieniać swoją cenę w zależności od kursu dolara amerykańskiego. Ze względu na to, że cena kruszcu wyrażona jest właśnie w tej walucie, można zaobserwować wyraźną odwrotną korelację. Wraz z osłabianiem się dolara cena złotych sztabek lokacyjnych rośnie.

Inwestycja na każdą kieszeń, czyli rodzaje sztabek złota lokacyjnego i ich waga

Chociaż złote sztabki lokacyjne w obrocie między bankami mają masę 400 uncji trojańskich, inwestorzy mają znacznie więcej opcji do wyboru. Możliwy jest bowiem zakup surowca o mniejszej lub większej wadze. Złoto inwestycyjne oferowane jest m.in. w sztabce o masie 1, 5, 20, 100g, a także znacznie większych. Każda z nich powinna posiadać swój własny numer seryjny. W przypadku sztabek inwestycyjnego złota o wadze 1 grama lub 5 gramów znajduje się on na certyfikacie autentyczności dołączonym do opakowania. CertiCard dodatkowo chroni przed uszkodzeniami i zarysowaniami, które mogłyby obniżyć wartość produktu.

Popularną jednostką są uncje. Sztabka złota o wadze 1 uncji lub jej wielokrotności to kolejny częsty wybór inwestorów. 1g sztabkę złota można kupić w cenie około 300 zł. Wraz ze zwiększaniem się gramatury koszty rosną. Oznacza to, że niezależnie od tego, jak dużą kwotę planujesz przeznaczyć na inwestycję, z całą pewnością znajdziesz produkt inwestycyjny, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb.

Bogata oferta sztabek złota z certyfikatem LBMA na sprzedaż w dobrej cenie

Chcesz nabyć sztabki złota w atrakcyjnych cenach, ale nie wiesz, gdzie tego dokonać w bezpieczny sposób? Na naszej stronie, krok po kroku, powiemy Ci, jak kupić złoto w sztabkach. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że wreszcie staniesz się posiadaczem swojej sztabki złota, a co ważne, dobrze zainwestujesz pieniądze. Waga sztabki złota z certyfikatem LBMA na sprzedaż ma ogromne znaczenie dla jej wartości końcowej.

Ceny sztabek złota mogą sięgać naprawdę sporych kwot. Ważne, aby kruszec o takiej wartości kupić wyłącznie w sprawdzonych miejscach. Cena złotych sztabek może różnić się w poszczególnych punktach. Pamiętaj, że przedstawiona przez nas propozycja to najbezpieczniejsza forma inwestycji kapitału. Ten szlachetny kruszec nigdy nie będzie wypadał mniej korzystnie niż gotówka lub inne, wartościowe materiały.

Sprawdź także inne dostępne kategorie w naszym punkcie i dowiedz się, jak zainwestować swoje pieniądze. W naszej ofercie znajdziesz sztabki lokacyjne z metali szlachetnych jedynie od renomowanych producentów. Inwestycja w produkty posiadające akredytacje LBMA to niezawodny sposób na zabezpieczenie kapitału podczas kryzysu gospodarczego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy szybką dostawę, atrakcyjne ceny sprzedaży złota i jakościowe produkty.

Filtruj według

Cena

Loading...