Sztabki

Srebro jest drugim najpopularniejszym metalem inwestycyjnym. Prawdą jest, że nie skupia się na nim tak dużo uwagi, jak na złocie. Nie oznacza to jednak, że srebrne inwestycje nie są warte rozważenia. Srebro jest metalem szlachetnym często wykorzystywanym w przemyśle — na ten cel zużywanych jest około 50% światowych zasobów. Dla porównania w przypadku złota jest to tylko 10%. Szeroki zakres zastosowań sprawia, że srebro uważane jest za surowiec, którego wartość będzie w przyszłości rosnąć. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że zakup srebra inwestycyjnego w sztabkach jest coraz częściej podejmowaną przez inwestorów decyzją. Srebrna Mennica to sklep, w którym dokonasz bezpiecznej transakcji. Jesteśmy dystrybutorem oferującym sprzedaż sztabek srebra o różnej wadze, pochodzących tylko od sprawdzonych producentów.

Srebrne sztabki inwestycyjne — dlaczego warto w nich lokować finanse?

Srebro podobnie jak inne metale lokacyjne rzadko kiedy kupowane jest z myślą o szybkiej odsprzedaży z zyskiem. Zwykle taka forma inwestycji rozważana jest w celu dywersyfikacji zgromadzonych oszczędności i zabezpieczenia na czasy kryzysu gospodarczego i innych zawirowań. Najbardziej klasyczną opcją inwestowania w srebro jest jego zakup od sprawdzonego dystrybutora. Kupno sztabek srebra z certyfikatem jest, podobnie jak w przypadku monet bulionowych, jednym z bezpieczniejszych rozwiązań. Do zalet zaliczyć można przede wszystkim duży wybór dostępnych gramatur. Potencjalny inwestor niezależnie od możliwości finansowych ma więc możliwość zdecydowania, jaką część swojego kapitału przeznaczyć na srebro inwestycyjne. Sztabka może mieć bowiem masę 1 uncji, ale może również ważyć 1 kg. Fakt, że kilogramowa sztabka srebra jest znacznie tańsza, niż ta ze złota sprawia, więcej osób może sobie pozwolić na jej zakup.

Kupowanie srebrnych sztabek lokacyjnych o wadze 500g, 250g, lub chociażby 1 grama pozwala na stanie się właścicielem metali szlachetnych w ich namacalnej formie. Taki stan rzeczy umożliwia z kolei dowolne zarządzanie swoimi finansami. Sprzedaż czystego srebra w formie sztabek nie będzie stanowiła problemu niezależnie od sytuacji gospodarczej. Ważne jest jednak, aby decydując się na lokatę kapitału w metale szlachetne, kupować je ze sprawdzonych źródeł. W naszej ofercie znajdziesz srebro lokacyjne w sztabkach z certyfikatem LBMA, będącym dowodem na autentyczność i niepodważalną jakość surowca.

Inwestowanie w sztabki srebra — czy cena 1 uncji będzie rosła?

Przewidywania ekspertów finansowych mówią o wzroście popytu na srebro w kolejnych latach. Wynika to głównie z faktu szerokiego spektrum zastosowań w przemyśle, szczególnie w najnowocześniejszych technologiach. Przykładowo, rozwijający się intensywnie rynek fotowoltaiczny wykorzystuje obecnie około 10% zasobów srebra. W praktyce oznacza to, że zwiększający się popyt może doprowadzić do gwałtownego wzrostu ceny uncji srebra. Sztabka, na której zakup się zdecydujesz w kilkuletniej perspektywie możne znacznie zwiększyć swoją wartość. Oczywiście inwestycja w srebro, tak jak każda inna niesie za sobą ryzyko - nikt nie jest w stanie przewidzieć każdej możliwości. Także w przypadku ceny srebra można zaobserwować wahania krótkookresowe. Inwestowanie w ten kruszec cechuje się jednak dużym potencjałem wzrostu. To między innymi dlatego wiele osób decyduje się na uzupełnienie swoich aktywów o sztabki od renomowanych producentów.

Srebro inwestycyjne w sztabkach - od czego zależą różnice w cenie?

Tani kruszec inwestycyjny jest poszukiwany przez wielu specjalistów od finansów, chcących zabezpieczyć swój kapitał na czas kryzysu gospodarczego czy też rosnącej inflacji. Gdzie kupić srebro w sztabkach inwestycyjnych bezpiecznie i w korzystnej cenie? Oczywiście im tańsze sztabki srebra, tym wyższa rentowność inwestycji. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy sprzedawca ustala bardzo zbliżone ceny sztabek srebra i srebrnych monet bulionowych. Niezależnie od tego, z jakiego kruszcu są wykonane.

Faktem jest jednak, że przy większej inwestycji nawet kilkuprocentowa różnica w cenie poszczególnych sztabek srebra przekłada się na dużą różnicę w kosztach. To, co jednak jest stałe w przypadku takiej inwestycji to określona wartość rynkowa, która zależy od rodzaju sztabki, ilości zawartego w niej kruszcu czy bieżącej ceny skupu. Sprzedawca może zatem manewrować wyłącznie marżą. Jeśli zatem cena sztabki srebra o wadze 1 kg lub 1 uncji (oz) będzie zbyt niska, to powinno to wzbudzić naszą czujność. W naszym sklepie dokonasz bezpiecznej transakcji. Sprawdź, co możesz kupić i jaka sztabka srebra Cię interesuje. Gwarantujemy konkurencyjne ceny i niepodważalną jakość oferowanych kruszców!

Filtruj według

Cena

Loading...