Miedziany Medal Aztec Calendar, 5 uncji - rewers
Miedziany Medal Aztec Calendar, 5 uncji - awers
Miedziany Medal Aztec Calendar, 5 uncji - rewers
Miedziany Medal Aztec Calendar, 5 uncji - awers

Miedziany Medal Aztec Calendar, 5 uncji

Miedziany medal przedstawiający aztecki kamień słoneczny.

49,00 zł

Wysyłka: 24h

Ciekawa alternatywa w postaci miedzi dla entuzjastów metali szlachetnych oraz inwestorów.

Aztecki Kamień Słoneczny, znany również jako Kalenderz Aztecki, to ogromna kamienna tarcza, będąca jednym z najbardziej znanych artefaktów sztuki i astronomii Azteków. Oficjalna nazwa tego obiektu brzmi "Kamień Kalendarzowy" lub "Piedra del Sol" w języku hiszpańskim. Kamień Słoneczny pełnił funkcję kalendarza, który śledził czas w cyklach astronomicznych i religijnych. Jego reliefy i inskrypcje zawierają złożone informacje dotyczące astrologii, kalendarza i mitologii Azteków. Centralny dysk kamienia reprezentuje piąty świat, który według mitologii azteckiej był światem obecnym.

Rewers medalu przedstawia nam kopie kamienia słonecznego. Zawiera ona liczne symbole i inskrypcje, które odnoszą się do mitologii Azteków, ich kalendarza, kosmologii i historii. Istnieje kilka interpretacji tego, co dokładnie reprezentuje kamień, ale ogólnie uważa się, że jest to rodzaj kalendarza, który łączy różne aspekty czasu, przestrzeni i mitologii. Na awersie numizmatu zamieszczono wizerunek ostatniego władcy Imperium Azteków zwanego Cuahtemoc. Jego głowę zdobi tradycyjne nakrycie wraz z azteckimi ornamentami. 

Wysyłka
24h
Metal
Miedź
Próba
0,999
Waga
5 uncji (AVPD)
Średnica
64 mm
Opakowanie
Foliowe
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...