Polska

Polskie monety kolekcjonerskie są cenione przez numizmatyków z całego świata. Eksperci zwracają uwagę przede wszystkim na najwyższy kunszt wykonania, dopracowane designy i piękne, dedykowane opakowania. W ofercie Srebrnej Mennicy znaleźć można monety kolekcjonerskie srebrne polskie, które stanowią cenne uzupełnienie każdego zbioru numizmatycznego.

Polskie srebrne monety kolekcjonerskie dla koneserów

Mówiąc o monetach polskich kolekcjonerskich nie można nie wspomnieć o kultowej już serii “Polskie Termopile”. Jest ona emitowana od 2017 roku. Ta seria kolekcjonerskich monet polskich ma na celu upamiętnienie osiągnięć bitewnych naszego wojska. Szczególnie dużą popularnością wśród numizmatyków cieszy się egzemplarz przedstawiający bitwę pod Węgrowem. Wystarczy spojrzeć na piękny design tego okazu, aby zrozumieć czemu, tak wielu kolekcjonerów chce ją mieć w swoich zbiorach. Polskie monety kolekcjonerskie z serii “Polskie Termopile” zostały wybite ze stopu srebra Ag 925, co oznacza, że zawierają 92,5% czystego srebra. Kolekcja jest regularnie poszerzana, co daje numizmatykom możliwość stworzenia pięknych, tematycznych zbiorów.

Inną wartą uwagi serią monet kolekcjonerskich polskich srebrnych jest kolekcja “Mityczny Las” wybijana przez Germania Mint. Składa się ona z czterech egzemplarzy, które przedstawiają wizerunki drzew występujących w słowiańskiej mitologii. W 2023 roku na rynku dostępne były trzy monety polskie kolekcjonerskie z serii “Mityczny Las”, w tym także najnowszy model z 2022 roku - Liść Lipy. W jego przypadku na szczególną uwagę zasługuje design. Jak w przypadku innych kolekcjonerskich monet polskich “Mityczny Las” można zauważyć tutaj najwyższą dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Na tym modelu - poza liściem - znajduje się także kwiatostan lipy z misternie żłobionymi detalami kwiatów i pączków. Na rynku dostępne są także inne monety kolekcjonerskie srebrne polskie o tematyce mitologicznej. Unjówka Luna Anqitue przedstawia rzymską boginię księżyca na tle pozłacanego zegara. Uszlachetnione monety polskie kolekcjonerskie z pewnością urozmaicą kolekcję srebrnych numizmatów.

Szeroka oferta polskich srebrnych monet kolekcjonerskich

W Srebrnej Mennicy oferujemy szeroki wybór monet kolekcjonerskich polskich srebrnych prosto od ich producentów. Wszystkie dostępne u nas egzemplarze są pakowane w fabryczny kapsel, który zapobiega zarysowaniu powierzchni numizmatu. Gwarantujemy także szybką wysyłkę tych zakupionych polskich srebrnych monet, które mamy aktualnie na stanie. W przypadku, jeśli jakiś model nie miał jeszcze swojej premiery, wysyłamy go w terminie podanym w karcie produktowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą polskich monet kolekcjonerskich srebrnych.

Filtruj według

Cena

Loading...