Chiny

Chińskie monety słyną z inspirujących designów i wysokiej jakości wykonania. Każdy numizmat to wyjątkowe świadectwo bogatej historii i dziedzictwa tego wielowiekowego kraju. W ofercie Srebrnej Mennicy znajdziesz kultowe monety chińskie, które z pewnością staną się cennym uzupełnieniem Twojej kolekcji.

Chińskie Pandy - monety, które zna każdy kolekcjoner

W Srebrnej Mennicy znajdziesz m.in. chińskie złote monety z kultowym już wizerunkiem pandy na tle lasu bambusowego. Po raz pierwszy wyemitowano ją w 1982 roku - rewers monety przedstawiał siedzącego niedźwiedzia obejmującego liściasty pęd. Na awersie uwieczniono natomiast Tiāntán, czyli taoistyczną Świątynię Nieba znajdującą się w Pekinie. Design rewersu numizmatu uległ jednak zmianie już w kolejnym roku emisji, co szybko stało się tradycją China Gold Coin Corp. Tylko raz projekt został wykorzystany dwukrotnie - w 2001 i 2002 na chińskich złotych monetach mogliśmy zobaczyć pandę stojącą na czterech łapach, wyłaniającą się zza pędów bambusa.

Coroczna zmiana designu przyczyniła się do tego, że chińskie złote monety z pandą są bardzo pożądane wśród kolekcjonerów z całego świata. Numizmat ten jest dostępny w wielu rozmiarach: 1 gram, 3 gramy, 30 gramów (czyli 1 uncja), 500 gramów, a nawet 1 kilogramie. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy kolekcjoner może zakupić egzemplarz idealnie skrojony pod indywidualne oczekiwania.

Chińskie złote monety dostępne w Srebrnej Mennicy

W ofercie Srebrnej Mennicy znajdziesz oryginalne monety chińskie, które urozmaicą Twoją kolekcję. Wszystkie dostępne u nas produkty zostały wykonane z najwyższej próby złota, czyli 999,9. Tak wysoka jakość kruszcu sprawia, że chińskie monety są pewną i stabilną lokatą, która przy okazji cieszy kolekcjonerskie oko swoim wyjątkowym designem. Poznaj bogactwo kultury i historii Chin, inwestuj w sztukę numizmatyczną i ciesz się pięknem tych unikalnych monet! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Filtruj według

Cena

Loading...