• Obecnie brak na stanie
Srebrna Moneta Chińska Panda 2023, 30 gram - rewers
Srebrna Moneta Chińska Panda 2023, 30 gram - awers
Srebrna Moneta Chińska Panda 2023, 30 gram - rewers
Srebrna Moneta Chińska Panda 2023, 30 gram - awers

Srebrna Moneta Chińska Panda 2023, 30 gram

Najnowsze wydanie popularnej wśród kolekcjonerów chińskiej pandy.

155,00 zł

Srebrna moneta bulionowa w najnowszym wydaniu na 2023 rok. 

Historia srebrnych chińskich pand ma już przeszło 40 lat. Przedstawiamy kolejny srebrny walor z tego azjatyckiego kraju. Moneta od samego początku inspirowana była wizytówka Chin - pandą wielką, znana też jako niedźwiedź bambusowy. Popularność moneta zawdzięcza nie tylko nieco nietypowej gramaturze 30 gramów, ale również zmieniającemu się z roku na rok rewersowi, przez co jest chętnie kupowana również przez kolekcjonerów. 

Chińska Panda i Świątynia Nieba - awers i rewers srebrnej monety

Rewers srebrnego waloru przedstawia dwie chińskie pandy. Jedna nich stoi na ziemi i wyciąga łapę w kierunku drugiej, która wychyla się z gałęzi drzew. Z lewej strony umieszczono wagę monety, symbol kruszcu, oraz jego próbę. Awers prezentuje chińską Świątynię Nieba znajdującą się w Pekinie. Ta strona monety pozostaje niezmieniona od przeszło 40 lat. Na samym dole znajduje się data emisji monety, na górze zaś chiński napis Chińska Republika Ludowa. 

Srebrna moneta Chińska Panda - symbolika 

Rewers srebrnego waloru, ukazując dwie pandy, symbolizuje harmonię i równowagę natury. Te majestatyczne zwierzęta, uwielbiane na całym świecie, są symbolem ochrony środowiska i zachowania różnorodności biologicznej. Ich postawa i wzrok pełen ciekawości przyciągają uwagę obserwatora, prowadząc go w świat chińskiej kultury i tradycji. Z kolei awers monety Chińska Panda, przedstawiający Świątynię Nieba, podkreśla długą i bogatą historię Chin. Ta budowla, będąca jednym z najważniejszych miejsc kultu w kraju, przypomina o duchowości i głębokim związku Chińczyków z ich ziemią. Napis "Chińska Republika Ludowa" na górze monety z pandą podkreśla dumę narodu z jego osiągnięć i dziedzictwa.

Moneta Chińska Panda - połączenie sztuki i bezpiecznej inwestycji

Chińska Panda to moneta, która jest nie tylko produktem atrakcyjnym dla kolekcjonerów, ale również doskonałą inwestycją. Jej unikalny design, zmieniający się co roku, oraz wysoka próba srebra czynią ją jednym z najbardziej pożądanych walorów na rynku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że srebrna moneta Chińska Panda jest zabezpieczona w plastikowym kapslu ochronnym, co zapewnia jej długotrwałą ochronę przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Dzięki temu zachowuje ona swój blask i wartość przez wiele lat.

Wysyłka
24h
Metal
Srebro
Próba
0,999
Waga
30 g
Średnica
40 mm
Kraj pochodzenia
Chiny
Rok emisji
2023
Nazwa serii
Chinese Panda
Opakowanie
Plastikowy kapsel ochronny
Nominał
10 CNY
Grubość
2,60 mm
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...