Złoty Banknot 50 Wyoming Goldbacks Gold Note, 1/20 uncji - front
Złoty Banknot 50 Wyoming Goldbacks Gold Note, 1/20 uncji - back
Złoty Banknot 50 Wyoming Goldbacks Gold Note, 1/20 uncji - front
Złoty Banknot 50 Wyoming Goldbacks Gold Note, 1/20 uncji - back

Złoty Banknot 50 Wyoming Goldbacks Gold Note 2023, 1/20 uncji

Goldback to autonomiczna waluta które wartość opiera się o kurs złota.

900,00 zł

Wysyłka: 24h

Goldback ze stanu Wyoming o największym nominale 50, odpowiadający gramaturze 1.55 grama złota.

Goldback to rozwiązanie mające na celu zapewnienie ludziom wolności od zależności od rządu i systemu finansowego opartego na papierze pieniężnym, a jednocześnie zachęca do inwestowania w złoto jako wartościowy surowiec. Jednakże, to nie jest oficjalna waluta w USA i nie jest szeroko akceptowana jako forma płatności. Goldback ma postać banknotu o nominałach 1, 5, 10, 20 i 50 dolarów, a każdy z nich jest w pełni oparty na złocie. Oznacza to, że za każdy z tych nominałów można wymienić go na określoną ilość złota.

Na banknocie o nominale 50 Goldbacków przedstawiono najważniejszą z amerykańskich cnót, Libertas, czyli Wolność. jest ona przedstawiona jako podróżniczka z połowy XX wieku przechodząca przez Park Narodowy Yellowstone. Symbole, które jej towarzyszą są inspirowane starotestamentową historią Debory. Wędruje w otoczeniu dziko kwitnących malin, ma na plecach plecak, a w lewej ręce latarkę w miejscu tradycyjnej pochodni. W prawej ręce trzyma laskę, która symbolizuje boskie przewodnictwo, a na lewym jej nadgarstku wisi manierka, która symbolizuje życie płynące z Wolności. Dodatkowo, z jej plecaka zwisa miecz, a u jej stóp leży tarcza, symbolizująca ciągłą potrzebę bycia gotowym do obrony Wolności przed tymi, którzy chcieliby ją odebrać.

Wysyłka
24h
Metal
Złoto
Próba
0,999
Waga
1/20 uncji
Kraj pochodzenia
USA
Nazwa serii
Wyoming Goldback
Opakowanie
Certipack
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...