Czechy

Czeskie monety kolekcjonerskie pochodzą ze znanej inwestorom Mennicy Czeskiej - Czech Mint. Zlokalizowana jest ona w Jabłoncu nad Nysą w Czechach. Oprócz czeskich monet kolekcjonerskich, Czech Mint zajmuje się produkcją monet obiegowych i okolicznościowych dla Czeskiego Banku Narodowego.

Historia czeskiego mennictwa

Mennica Czeska powstała w 1993 roku po rozpadzie Czechosłowacji na dwa niezależne od siebie państwa. Początkowo monety produkowane były na terenie Słowacji w Kremnicy. Choć samo Czech Mint nie może poszczycić się wielowiekową historią, czeskie mennictwo ma ponad tysiącletnią tradycję. Kraj ten był bowiem szczególnie bogaty w srebro. Umożliwiło to artystom wyrażanie się, a kunszt powstałych w tym okresie dzieł doceniany jest do dziś. Setki lat zbierania doświadczeń i szlifowania umiejętności rzemieślniczych przełożyły się niepodważalną jakość i wyjątkowość czeskich monet kolekcjonerskich.

Najbardziej rozchwytywane czeskie monety kolekcjonerskie

Czeski Lew to najpopularniejszy walor wśród czeskich monet kolekcjonerskich. Seria ta powstała w 2017 roku. Był to jednocześnie początek produkcji czeskich monet bulionowych. Dzięki charakterystycznej płaskorzeźbie lwa i limitowanemu nakładowi seria ta zyskała dużą popularność. Oryginalne, udoskonalane ciągle zdobienia i motywy w postaci korony św. Wacława, gałązki lipy i orła na tarczy dodają czeskim monetom kolekcjonerskim dodatkowych walorów estetycznych. Seria to uznana została ponadto za oficjalny środek płatniczy na wyspie Niue.

Kupując w Srebrnej Mennicy, masz gwarancję legalnego pochodzenia i czystości kruszcu zgodnej z zadeklarowaną. Zapoznaj się z czeskimi monetami kolekcjonerskimi dostępnymi w tej kategorii i zainwestuj bezpiecznie!

Filtruj według

Cena

Loading...