Austria

Austriackie i austro-węgierskie monety bulionowe są znanymi, cenionymi produktami inwestycyjnymi i kolekcjonerskimi. Instytucją odpowiedzialną za ich produkcję jest Mennica Austriacka, znana także jako Münze Österreich. Początki jej działalności przypadają na rok 1194. Wieki stosowania różnorodnych technik menniczych doprowadziły do wynalezienia w XIX wieku bicia pierścieniowego. Osiągnięcie to znacznie usprawniło proces wyrobu monet austriackich. Mennica ta do tej pory korzysta z rzemieślniczych tradycji, chociażby przy wykonywaniu grawerunków.

Najpopularniejsze austriackie złote i srebrne monety

Wyjątkowa dbałość o jakość produkowanych monet austriackich przełożyła się na dużą popularność. Są one wybierane przez kolekcjonerów i inwestorów na całym świecie. Wieloletnia tradycja wpływa na zaufanie do Mennicy Austriackiej. Wśród najbardziej rozchwytywanych wyrobów znajdują się złote monety austro-węgierskie z 1915 roku, do których należy słynny złoty austriacki dukat. Do flagowych produktów zalicza się również walory wyróżniające się kunsztem wykonania grawerunku. Większość osób inwestujących w kruszce z całą pewnością bez problemu rozpozna złotą, platynową lub srebrną monetę austriacką - Wiedeńscy Filharmonicy.

Złote dukaty austriackie — opłacalna inwestycja

Na przestrzeni lat coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w złote monety austriackie. Cena tych produktów inwestycyjnych i kolekcjonerskich jest stabilna, dlatego wielu inwestorów decyduje się na nie, jako na bezpieczną formę lokaty kapitału. Słynne złote monety z wizerunkiem Franciszka Józefa I — cesarza Austrii i apostolskiego króla Węgier — produkowane są od 1612 roku. Ich emisja została z kolei przerwana z racji wybuchu I wojny światowej w 1914 roku. Dukat austriacki złoty produkowany obecnie opatrzony został na awersie symbolicznym grawerem „1915”, będącym rocznikiem wznowienia produkcji tego waloru. Ze względu na to, że złoto zachowuje swoją wartość nawet mimo licznych zawirowań na światowych rynkach finansowych, popularność złotych inwestycji cały czas rośnie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób stawia na zakup kilku lub 1 złotego dukata austriackiego „1915”. Cena waloru zależy bowiem w znacznym stopniu od aktualnego kursu złota.

Austriackie złote, srebrne i platynowe monety dostępne w Srebrnej Mennicy pochodzą wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Zapraszamy do zapoznania się z produktami inwestycyjnymi dostępnymi w niniejszej kategorii.

Filtruj według

Cena

Loading...