- News
- 4 polubień
- 2015 odwiedzin
- 0 komentarzy
Mając możliwość inwestycji warto zastanowić się nad metalami szlachetnymi, których rynek jest szczególnie korzystny w czasach kryzysu, ale nie tylko. Dzięki nim można w łatwy i skuteczny sposób zabezpieczyć swój majątek przed obniżeniem jego wartości. Jaki rodzaj metalu szlachetnego wybrać, aby inwestycja się opłaciła? Tego dowiedzą się Państwo w artykule poniżej.
Dlaczego ceny metali szlachetnych rosną?
Czynników, które warunkują kształtowanie się rynku tego rodzaju kruszców jest bardzo wiele. Instytucją czuwającą nad polską polityką pieniężną, a więc zapewniającą stabilność cen, długoterminowych stóp procentowych, na rynkach walutowych oraz stabilny wzrost gospodarczy jest System Rezerwy Federalnej.
Do innych czynników, mających wpływ na spadek lub wzrost cen kruszców można zaliczyć stopy procentowe. Ich stabilność ma wpływ na umocnienie się danej waluty względem pozostałych, co z kolei sprawia, że obligacje skarbowe, akcje, dywidendy oraz depozyty bankowe zaczynają generować stałe dochody. W efekcie są one zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż metale szlachetne, których cena wzrasta. Do czynników mających pośredni wpływ na spadki i wzrosty cen kruszców należą także: inflacja, sytuacja gospodarcza oraz sytuacja ekonomiczna, które zostały omówione niżej.
Metale szlachetne jako inwestycja w czasach kryzysu i nie tylko
Na przestrzeni wieków specjaliści mogli zaobserwować różnego rodzaju sytuacje i wydarzenia, które przyczyniły się do wahań cen kruszców takich jak złoto czy srebro, które najlepsze wyniki inwestorom przynosiły w czasach różnego rodzaju kryzysów. Współcześnie możemy zaobserwować ten trend na rynku finansowym w odniesieniu do pandemii. Niepewna sytuacja sprawiła, że ludzie rezygnują z inwestycji w pieniądz na rzecz metali szlachetnych. Jednak nie tylko kryzys związany z pandemią wpływa na rosnące zainteresowania tego rodzaju ochroną majątku. Także rosnąca inflacja oraz zapotrzebowanie przemysłu sprawiają, że poszukujemy alternatyw i często decydujemy się właśnie na inwestowanie w złoto czy srebro, których ceny wciąż rosną.
Komentarze (0)