Filtruj według
Cena
Producenci
Srebro
Wysyłka
Metal
Próba
Waga
Średnica
Kraj pochodzenia
Rok emisji
Nazwa serii
Nakład
Opakowanie
Stan
Filtruj

Czeskie monety kolekcjonerskie

Czeskie monety kolekcjonerskie pochodzą ze znanej inwestorom Mennicy Czeskiej - Czech Mint. Zlokalizowana jest ona w Jabłoncu nad Nysą w Czechach. Oprócz czeskich monet kolekcjonerskich, Czech Mint zajmuje się produkcją monet obiegowych i okolicznościowych dla Czeskiego Banku Narodowego.

Historia czeskiego mennictwa

Mennica Czeska powstała w 1993 roku po rozpadzie Czechosłowacji na dwa niezależne od siebie państwa. Początkowo monety produkowane były na terenie Słowacji w Kremnicy. Choć samo Czech Mint nie może poszczycić się wielowiekową historią, czeskie mennictwo ma ponad tysiącletnią tradycję. Kraj ten był bowiem szczególnie bogaty w srebro. Umożliwiło to artystom wyrażanie się, a kunszt powstałych w tym okresie dzieł doceniany jest do dziś. Setki lat zbierania doświadczeń i szlifowania umiejętności rzemieślniczych przełożyły się niepodważalną jakość i wyjątkowość czeskich monet kolekcjonerskich.

Najbardziej rozchwytywane czeskie monety kolekcjonerskie

Czeski Lew to najpopularniejszy walor wśród czeskich monet kolekcjonerskich. Seria ta powstała w 2017 roku. Był to jednocześnie początek produkcji czeskich monet bulionowych. Dzięki charakterystycznej płaskorzeźbie lwa i limitowanemu nakładowi seria ta zyskała dużą popularność. Oryginalne, udoskonalane ciągle zdobienia i motywy w postaci korony św. Wacława, gałązki lipy i orła na tarczy dodają czeskim monetom kolekcjonerskim dodatkowych walorów estetycznych. Seria to uznana została ponadto za oficjalny środek płatniczy na wyspie Niue.

Kupując w Srebrnej Mennicy, masz gwarancję legalnego pochodzenia i czystości kruszcu zgodnej z zadeklarowaną. Zapoznaj się z czeskimi monetami kolekcjonerskimi dostępnymi w tej kategorii i zainwestuj bezpiecznie!

Srebrna Moneta Czeski Lew Hologram 2023 (proof), 1 uncja - rewers Srebrna Moneta Czeski Lew Hologram 2023 (proof), 1 uncja - rewers
Oferta Limitowana!

Srebrna Moneta Czeski Lew Hologram 2023 (proof), 1 uncja

Cena regularna 399,00 zł
Cena 349,00 zł
Wysyłka: 24h
  • -50,00 zł
  • -50,00 zł
Srebrna Moneta Czech Lion 2022 Antiq, 2 uncje - rewers Srebrna Moneta Czech Lion 2022 Antiq, 2 uncje - rewers
  • Chwilowo niedostępny
Srebrna Moneta Czech Lion 2022 Antiq, 5 uncji - rewers Srebrna Moneta Czech Lion 2022 Antiq, 5 uncji - rewers
  • Chwilowo niedostępny
Srebrna Moneta Czech Lion 2022 Antiq, 10 uncji - rewers Srebrna Moneta Czech Lion 2022 Antiq, 10 uncji - rewers
  • Chwilowo niedostępny
Srebrna Moneta Czech Lion 2023, 1 uncja Srebrna Moneta Czech Lion 2023, 1 uncja
  • Chwilowo niedostępny