Złota Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 2024, 1/10 uncji - rewers
Złota Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 2024, 1/10 uncji - awers
Złota Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 2024, 1/10 uncji - rewers
Złota Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 2024, 1/10 uncji - awers

Złota Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 2024, 1/10 uncji

Złoty Filharmonik jest jedną z najbardziej popularnych monet bulionowych, po które sięgają europejscy inwestorzy.

1 060,00 zł

Wysyłka: 14 dni roboczych

Złota Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 2024 1/10 uncji

Historia słynnego Filharmonika Wiedeńskiego sięga końcówki lat 80 XX wieku. Zmiany, które zaszły wówczas w austriackim prawie umożliwiły emisję złotych monet bulionowych. Zastanawiano się jednak, jaka grafika będzie godnie reprezentować Austrię. Ważne było bowiem, żeby był to symbol znany zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Ze względu na to, że wielu osobom Austria kojarzy się z muzyką klasyczną, a konkretnie z Filharmonią Wiedeńską, Mennica Austriacka zdecydowała się na umieszczenie właśnie tego motywu na pierwszej monecie inwestycyjnej. Produkcję rozpoczęto w 1989 roku, a standardową wagę ustalono na 1 uncję trojańską. Obecnie jednak moneta ta występuje również w mniejszej gramaturze, czego przykładem jest dostępny w naszym sklepie internetowym złoty Wiedeński Filharmonik o wadze 1/10 uncji.

Złota moneta bulionowa Wiedeńscy Filharmonicy - uznany austriacki produkt inwestycyjny

Wiedeńscy Filharmonicy to popularny walor inwestycyjny dostępny również w srebrze i platynie. Moneta od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów i kolekcjonerów na całym świecie i śmiało zasługuje na miano klasyka lokacyjnego. Produkowana jest ze złota próby 0,999, określanej mianem czystego złota. Monety Wiedeńscy Filharmonicy należą do jednych tego typu produktów inwestycyjnych wyemitowanych w walucie euro.

Wiedeńscy Filharmonicy 2024 - awers i rewers monety

Projekt monety pochodzącej z Austrian Mint od czasu pierwszego wybicia w październiku 1989 roku nie uległ żadnym zmianom. Odpowiedzialny był za niego Thomas Pesendorfer — główny grawer mennicy narodowej. Złota moneta z Filharmonią Wiedeńską ze względu na wiele detali i niezwykłą precyzję wykonania cieszy się uznaniem nie tylko wśród inwestorów szukających sposobu zabezpieczenia swoich finansów. To dzieło sztuki numizmatycznej doceniane jest także ze względu na swoją wartość kolekcjonerską.

Na awersie monety Wiedeńscy Filharmonicy 1/10 oz złota znajdują się legendarne organy, czyli najlepiej rozpoznawalny instrument, znajdujący się w złotej sali koncertowej orkiestry - Wiener Musikverein. Tuż nad nimi rozciąga się napis REPUBLIK ÖSTERREICH natomiast poniżej znaleźć można informację o wadze, próbie złota, a także roku emisji i nominale.

Rewers złotej monety Wiedeńscy Filharmonicy zdobi 8 instrumentów obecnych w orkiestrze austriackiej. Należą do nich: cztery skrzypce, wiolonczela, róg, fagot oraz harfa. Układ instrumentów wzbogacony został o napis – WIENER PHILHARMONIKER, który znajduje się na górze monety.

Złota Moneta Wiedeński Filharmonik z roku 2024 - dostępna w Srebrnej Mennicy

Zaopatrz się w jeden z najbardziej cenionych produktów inwestycyjnych na świecie w Srebrnej Mennicy. Ze względu na to, że Filharmonicy Wiedeńscy to moneta wykonana z 24-karatowego złota, jest ona mało odporna na uszkodzenia. Kupując u nas, masz gwarancję, że Twój zakup dotrze do Ciebie w nienaruszonym stanie. Nasze złote monety — w tym Filharmonicy Wiedeńscy — zabezpieczone są plastikowym kapslem ochronnym, który chroni produkt w czasie transportu.

Wysyłka
14 dni roboczych
Metal
Złoto
Próba
0,999
Waga
1/10 uncji
Średnica
16 mm
Kraj pochodzenia
Austria
Rok emisji
2024
Nazwa serii
Wiedeńscy Filharmonicy
Nakład
nielimitowany
Opakowanie
Plastikowy kapsel ochronny
Nominał
10 EUR
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...