Złota Moneta Chińska Panda 2024, 30 gram - rewers
Złota Moneta Chińska Panda 2024, 30 gram - awers
Złota Moneta Chińska Panda 2024, 30 gram - rewers
Złota Moneta Chińska Panda 2024, 30 gram - awers

Złota Moneta Chińska Panda 2024, 30 gram

Najnowsza odsłona Chińskiej Pandy w złotej odsłonie o największej dostępnej gramaturze 30 gram.

9 519,00 zł

Wysyłka: 14 dni roboczych

Prezentujemy złotą Chińską Pandę - monetę, która stanowi bardzo istotny element kultury tego kraju. Numizmat ten słynie ze zmieniającego się co roku projektu motywu głównego rewersu. China Panda to wyjątkowa kolekcja rozpoznawalnych monet inwestycyjnych.

Seria monet z wizerunkiem symbolu narodowego Chin, jakim niepodważalnie jest Panda, rozpoczęła swoją historię debiutując w 1982 roku. Walor inwestycyjny bardzo szybko zyskał uznanie wśród inwestorów i kolekcjonerów, którzy docenili nie tylko charakterystyczną gramaturę monety, ale również zmieniający się corocznie rewers, co dodaje jej wartości kolekcjonerskiej. Seria emitowana jest w trzech mennicach zlokalizowanych w Shenzen, Pekinie oraz Szanghaju. Produkt dostępny jest w naszym asortymencie w innych, mniejszych gramaturach: 15 gramów, 8 gramów, 3 gramy oraz 1 gram. Złota moneta Chińska Panda zdobyła ogromną popularność na rynku światowym i uznawana jest za jeden z najpiękniejszych numizmatów na świecie.

Złota moneta z Chińską Pandą - klasyka wśród azjatyckich numizmatów

Złota moneta Chińska Panda znana jest na całym świecie ze swojego unikatowego wzornictwa i wysokiej jakości wykonania. Została po raz pierwszy wyemitowana w 1982 roku przez Chińską Mennicę Narodową. Szybko stała się rozpoznawalnym na całym świecie symbolem kultury azjatyckiej. Złotą monetę Chińska Panda wyróżnia jej zmieniający się co roku design rewersu. Od początku lat 80 - z wyjątkiem 2002 roku - Chińska Mennica Narodowa wprowadza nowy projekt numizmatu, co zwiększa jego atrakcyjność wśród kolekcjonerów. Dzisiaj złota moneta Chińska Panda cieszy się dużą popularnością zarówno w Europie, obu Amerykach, jak i Afryce.

Rewers tegorocznej edycji Chińskiej Pandy przedstawia nam dwie pandy, rodzica z dzieckiem. Jest tu zawarta symbolika rodzicielstwa i matczynej opieki nad dzieckiem. Obie pandy siedzą na ziemi nad nimi zaś widzimy liski leśnej roślinności. Z rewersu złotej monety Chińska Panda odczytamy informacje dotyczące próby kruszcu, wagi oraz nominału monety. Awers waloru standardowo zdobi niezmienna od początku serii chińska Świątynia Nieba. Pod nią odczytamy, jaka jest data emisji monety.

Wysyłka
14 dni roboczych
Metal
Złoto
Próba
0,999
Waga
30 g
Średnica
32
Kraj pochodzenia
Chiny
Rok emisji
2024
Nazwa serii
Chinese Panda
Opakowanie
Foliowe
Nominał
500 CNY
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...