Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1/4 uncji - rewers
Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1/4 uncji - awers
Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1/4 uncji - rewers
Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1/4 uncji - awers

Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1/4 uncji

Złoty Krugerrand to najbardziej popularna na świecie moneta inwestycyjna.

2 700,00 zł

Wysyłka: 10 dni roboczych

Krugerrand to moneta inwestycyjna produkowana zarówno ze złota jak i ze srebra.

Jej cechą charakterystyczną jest nieco bardziej czerwona barwa, będąca efektem domieszki innych metali - m.in. miedzi. Oprócz efektu wizualnego domieszki poprawiają odporność monety na uszkodzenia i zarysowania.

Krugerrandy - monety jedna czwarta uncji o światowej rozpoznawalności

Dzięki swej długoletniej historii, sięgającej 1967 roku, Krugerrandy są obecnie jednymi z najbardziej rozpoznawalnych monet na świecie. Do 1980 roku stanowiły 90% światowego rynku złotych monet. Monety te były, i w dużej mierze są, uznawane za dobrą formę inwestycji w metal szlachetny. Wybierane są często ze względu na ich standaryzację, trwałość na rynku oraz globalne uznanie. Na początku były one produkowane w wadze jednej uncji - później wprowadzono także monety o wadze jednej czwartej uncji.

Walor zawiera dokładnie 1/4 uncji czystego złota, a przez wspomniane wyżej domieszki waży 8,48g. Propozycja ta sprawdzi się w szczególności w przypadku inwestorów o ograniczonym budżecie, którzy chcą stopniowo budować swoje portfolio. Moneta zawierająca jedną czwartą uncji złota to także dobry pomysł dla początkujących kolekcjonerów.

Moneta Krugerrand jedna czwarta uncji - opowieść o historii i dziedzictwie RPA

Awers monety przedstawia jedną z kluczowych postaci w historii RPA - Paula Krugera, który był jednym z przywódców ruchu oporu Burów przeciwko Brytyjczykom. Były prezydent RPA otoczony jest inskrypcją "Południowa Afryka", wypisaną w językach afrykanerskim i angielskim. Rewers monety przedstawia jeden z gatunków antylop zamieszkujących tereny dzisiejszego RPA - Springbok. Znajdują się tu również rok emisji oraz informacja na temat zawartości złota.

Wysyłka
10 dni roboczych
Metal
Złoto
Próba
0,9167
Waga
1/4 uncji
Średnica
22,06 mm
Kraj pochodzenia
RPA
Rok emisji
2023
Nazwa serii
Krugerrand
Nakład
nielimitowany
Opakowanie
Plastikowy kapsel ochronny
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...