Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1/2 uncji - rewers
Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1/2 uncji - awers
Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1/2 uncji - rewers
Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1/2 uncji - awers

Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1/2 uncji

Złoty Krugerrand jest monetą bulionową, której charakterystyczną cechą jest nieco ciemniejszy kolor uzyskany poprzez domieszkę miedzi.

5 143,00 zł

Wysyłka: 10 dni roboczych

Krugerrand to złota moneta inwestycyjna z ponad 50 letnią historią.

Pierwszy Krugerrand wyprodukowany został na długo przed innymi popularnymi dziś monetami inwestycyjnymi - w 1967 roku. Od tamtej pory moneta zyskała ogromną popularność na rynkach całego świata, co czyni ją jedną z najlepiej rozpoznawalnych walorów lokacyjnych. Stała się ona także pierwowzorem dla innych mennic. Ogromna sława Krugerrandów przyczyniła się do powstania wielu innych rozpoznawalnych dziś monet bulionowych. 

Krugerrandy - złote monety o zawartości jednej drugiej uncji

Monety o zawartości jednej drugiej uncji złota cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ stanowią złoty środek dla inwestorów szukających równowagi między przystępnością cenową a wartością. Ich mniejsza jednostka pozwala na większą elastyczność w zarządzaniu inwestycjami. W połączeniu z trwałością wartością metalów szlachetnych, wszystkie te cechy sprawiają, że Krugerrandy w wariancie monet o zawartości jednej drugiej uncji złota pozostają jednym z najbardziej pożądanych i funkcjonalnych narzędzi inwestycyjnych na rynku metali szlachetnych.

Proponowane monety o zawartości jednej drugiej uncji złota powstają w południowoafrykańskiej mennicy już od 1980 roku. Produkowane są w obniżonej próbie 0,9167, odpowiadającej 22 karatom. Oprócz charakterystycznego koloru zabieg ten wpływa również na większą odporność monety na uszkodzenia. Zawartość czystego złota wynosi dokładnie 1/2 uncji przez co moneta waży nieco więcej od swoich odpowiedników produkowanych w próbie 0,999 - dokładnie 16,96g.

Złote monety jedna druga uncji z symbolami RPA

Awers monety przedstawia postać jednego z narodowych bohaterów RPA - Paula Krugera, który piastował niegdyś urząd prezydenta Republiki. Jego wizerunek otoczony jest napisem "Południowa Afryka", w dwóch językach urzędowych RPA. Na odwrocie monety widnieje antylopa "Springbok" - jeden z gatunków występujących na terenie dzisiejszego RPA.

Wysyłka
10 dni roboczych
Metal
Złoto
Próba
0,9167
Waga
1/2 uncji
Średnica
27,07 mm
Kraj pochodzenia
RPA
Rok emisji
2023
Nazwa serii
Krugerrand
Nakład
nielimitowany
Opakowanie
Plastikowy kapsel ochronny
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...