Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1 uncja - rewers
Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1 uncja - awers
Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1 uncja - rewers
Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1 uncja - awers

Złota Moneta Inwestycyjna Krugerrand 2023, 1 uncja

Złoty Krugerrand to popularna moneta inwestycyjna, wyróżniająca się próbą złota i osiągniętym dzięki domieszce miedzi kolorem.

9 829,00 zł

Wysyłka: 10 dni roboczych

Złota moneta Krugerrand 1 uncja złota 2022

Moneta Krugerrand po dziś dzień uważana jest za jedną z najpopularniejszych monet inwestycyjnych. Na jej zakup decydują się nie tylko kolekcjonerzy, ale przede wszystkim osoby, które pragną w bezpieczny sposób ulokować swoje finanse w złocie. Krugerrand jest monetą bulionową, której emisja rozpoczęła się w 1967 roku. Należy ona do podstawowych środków inwestycyjnych i jest częstym wyborem wielu inwestorów. Nazwa monety pochodzi od jednego z nacjonalistycznych bohaterów RPA — Paula Krugera, prezydenta Republiki Południowej Afryki w latach 1883 - 1900. Z kolei drugi człon - "rand" - nawiązuje do obowiązującej waluty RPA.

Co przedstawia złoty Krugerrand?

Awers złotej monety z RPA pochodzącej z Rand Refinery przedstawia postać wspomnianego wyżej Paula Krugera, otoczonego napisem "Południowa Afryka", w języku afrykanerskim i angielskim. Na odwrocie monety Krugera znaleźć można wizerunek antylopy "Springbok", występującej na terenach Południowej Afryki. Tuż pod nią widnieje napis "fyngoud 1 oz fine gold" wskazujący, że moneta zawiera 1 uncję czystego złota. Rewers pokazuje również rok wybicia i nazwę monety. Niezwykłą cechą Krugerów jako monety inwestycyjnej jest brak wartości nominalnej. Chociaż Krugerrand uznawany jest za oficjalny środek płatniczy RPA, to jego wartość uzależniona jest głównie od aktualnego kursu złota.

Parametry Krugerów — złotych monet RPA

Złoty Krugerrand wyróżnia się wśród popularnych złotych monet ciemniejszym kolorem, który został osiągnięty dzięki domieszce miedzi. Walor z RPA wyprodukowany został z 22 karatowego złota (próba 0,9167). Co ciekawe zawartość złota w monecie Krugerrand to równowartość 1 uncji (1 oz), a moneta waży 33,93g. Czym jeszcze się wyróżnia? Mimo że większość złotych monet jednouncjowych charakteryzuje się czystością na poziomie min. 99,9%, to w przypadku Krugerrandów celowo jest ona niższa - 91,67%. Wynika to z faktu, że jest to stop, w którym zastosowano domieszkę miedzi, której zadaniem jest zwiększanie trwałości i wytrzymałości. Złote monety Krugera dzięki temu są odporniejsze na zarysowania i twardsze w porównaniu do czystszych alternatyw. Zawartość kruszcu pozostaje jednak niezmienna. Złote monety RPA — Krugerrand zawierają jedną uncję złota.

Monety Krugerrand 1 oz — cena i opłacalność inwestycji

Jedną z głównych zalet zakupu 1 oz Krugerranda jest cena uzależniona od aktualnego kursu złota. Co to oznacza w praktyce? Wartość Krugerranda o wadze 1 uncji (oz) rośnie wraz z ceną złota, dzięki czemu późniejsza sprzedaż z zyskiem jest bardzo prawdopodobna. Krugery to monety o stosunkowo niskiej cenie — do kosztów związanych z obecnością złota doliczana jest premia obejmująca koszty produkcji i transportu, jednak należy ona do jednych z niższych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup właśnie tej monety. Dołącz do ich grona i skorzystaj z oferty monet Krugerrand dostępnych w Srebrnej Mennicy, gdzie możesz kupić je w atrakcyjnej cenie z gwarancją oryginalności i nienagannej jakości.

Złoty Krugerrand 1 uncja - najpopularniejsza moneta bulionowa w Srebrnej Mennicy

Ze względu na popularność złotej monety Krugerrand zawierającej 1 uncję złota masz pewność, że decydujesz się na inwestycję umożliwiającą natychmiastowe odsprzedanie monety niezależnie od sytuacji politycznej i gospodarczej. W Srebrnej Mennicy zajmujemy się sprzedażą monet pochodzących tylko od znanych i cenionych producentów. Kupując u nas, masz pewność, że inwestujesz bezpiecznie w wysokojakościowy, oryginalny wyrób. Obecna w naszej ofercie moneta złota Krugerrand dostępna jest fizycznie w naszym magazynie. W praktyce oznacza to, że nie będziesz musiał czekać długo na wysyłkę. Zainwestuj w jedną z najpopularniejszych monet inwestycyjnych na świecie, kupując w zaufanym sklepie internetowym.

Wysyłka
10 dni roboczych
Metal
Złoto
Próba
0,9167
Waga
1 uncja
Średnica
32,77 mm
Kraj pochodzenia
RPA
Rok emisji
2023
Nazwa serii
Krugerrand
Nakład
nielimitowany
Opakowanie
Plastikowy kapsel ochronny
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...