• Obecnie brak na stanie
Srebrny medal Aztec God of Death, 1uncja - awers
Srebrny medal Aztec God of Death, 1uncja - rewers
Srebrny medal Aztec God of Death, 1uncja - awers
Srebrny medal Aztec God of Death, 1uncja - rewers

Srebrny medal Aztec God of Death, 1 uncja

Amerykański medal inwestycyjny dla fanów kultury Azteków.

130,00 zł

Srebrny medal inwestycyjny poświęcony azteckiemu bogu śmierci.

Prezentowany walor jest gratką dla wszystkich fanów azteckiej kultury. Dedykowany jest on bogu Mictlantecuhtli, który zajmował szczególne miejsce w azteckim panteonie, zarządzając światem zmarłych i decydując o losach dusz po śmierci. Imię to możemy przetłumaczyć jako "Pan krainy umarłych". Według mitologii Azteków, Mictlantecuhtli miał wygląd szkieletu, trzymającego w dłoni czaszkę. Symbolizowały go pająk, nietoperz oraz sowa. Ważnym elementem kultu azteckiego boga śmierci było święto Miccailhuitontli, obchodzone przez Azteków, aby czcić zmarłych. W trakcie tego święta składano ofiary, organizowano rytuały i modlitwy, aby zapewnić zmarłym bezpieczne przejście przez Mictlán - krainę umarłych.

Awers medalu przedstawia boga Mictlantecuhtli kucającego na czaszkach zmarłych w pozie nadającej mu groźnego wyglądu. Obok postaci, mamy "wyryte" w skale informacje na temat wagi oraz próby kruszcu. Stanowi to ciekawy element stylistyczny, pasujący do tematyki waloru. Rewers przedstawia dysk Mictlāntēcutli - rzeźbę wykonaną ku czci omawianego boga śmierci. Został on odnaleziony przez archeologów w Piramidzie Słońca w Teotihuacan w 1963 roku, niestety w niekompletnej formie.

Wysyłka
24h
Metal
Srebro
Próba
0,999
Waga
1 uncja
Średnica
39 mm
Kraj pochodzenia
USA
Nakład
nielimitowany
Opakowanie
Plastikowy kapsel ochronny
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...