Srebrna Moneta Britannia 2023, 1 uncja - rewers
Srebrna Moneta Britannia 2023, 1 uncja - awers
Srebrna Moneta Britannia 2023, 1 uncja - awers - Karol
Srebrna Moneta Britannia 2023, 1 uncja - stack
Srebrna Moneta Britannia 2023, 1 uncja - rewers
Srebrna Moneta Britannia 2023, 1 uncja - awers
Srebrna Moneta Britannia 2023, 1 uncja - awers - Karol
Srebrna Moneta Britannia 2023, 1 uncja - stack

Srebrna Moneta Britannia 2023/2024, 1 uncja

Najnowsze wydanie popularnej monety Britannia emitowanej przez uznaną The Royal Mint.

142,00 zł

Wysyłka: 10 dni roboczych

Ilość Rabat jednostkowy Oszczędzasz
25 0,55 zł 13,75 zł
100 0,85 zł 85,00 zł
250 1,25 zł 312,50 zł
500 1,90 zł 950,00 zł

Jedna z najpopularniejszych monet bulionowych rozpoznawanych na całym świecie.

Moneta Britannia to wyjątkowy symbol brytyjskiego dziedzictwa numizmatycznego, którego korzenie sięgają roku 1997. Chociaż została wprowadzona do obiegu stosunkowo niedawno, jej główny motyw, przedstawiający postać Britannii jako uosobienie ducha Wysp Brytyjskich, ma znacznie starsze korzenie. Już w czasach panowania Karola II, ten ikoniczny wizerunek zdobił brytyjskie monety. Współczesna wersja tej monety łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, co widoczne jest w połączeniu wizerunku króla Karola III z historycznym motywem Britannii.

Dlaczego Britannia 1 uncja srebra przyciąga wielu inwestorów na całym świecie?

W dzisiejszych czasach srebrna moneta Britannia 1 oz cieszy się rosnącym zainteresowaniem na globalnym rynku inwestycyjnym. Wielu inwestorów, poszukujących stabilnych i wartościowych aktywów, zwraca uwagę na tę wyjątkową monetę. Jej niezaprzeczalna elegancja, połączona z precyzyjnym wykonaniem, sprawia, że Britannia o wadze 1 uncji nie jest tylko zwykłym środkiem inwestycji, ale również prawdziwym arcydziełem numizmatyki.

Kolekcjonerzy i entuzjaści sztuki doceniają subtelne detale i mistrzostwo, z jakim została wybita. Każdy element monety, od delikatnych linii po wyrafinowane motywy, świadczy o głębokim zaangażowaniu i pasji rzemieślników z Brytyjskiej Mennicy Królewskiej.

Jednak to nie tylko estetyka czyni Britannię monetą wyjątkową. W dobie rosnącej liczby podróbek i fałszywych produktów inwestycyjnych na rynku, zaawansowane techniki zabezpieczające stosowane przez mennicę gwarantują autentyczność i oryginalność każdego wybitego waloru. Te innowacyjne metody, takie jak specjalne znaki wodne czy unikalne tekstury, czynią ją jednym z najbezpieczniejszych wyborów dla inwestorów, którzy chcą mieć pewność co do autentyczności swojego nabytku.

Moneta Britannia 1 uncja srebra -  awers

Przednia strona monety Britannia 1 oz ze srebra prezentuje wizerunek władcy Wielkiej Brytanii - królowej Elżbiety II lub obecnie również króla Karola II. Detalowe popiersie, zaprojektowane przez Jody Clarka, którego inicjały zostały umieszczone na dolnej części monety, wyróżnia się dokładnością i głęboką szczegółowością, ukazując majestatyczność monarchini. Królowa Elżbieta II, z wyrazem spokoju na twarzy, zdaje się patrzeć w przyszłość Wielkiej Brytanii. Design monety Britannia jest minimalistyczny, ale zawiera eleganckie napisy, które wskazują na przydomek królowej oraz wartość nominalną monety, która w tym przypadku wynosi "2 POUNDS". Z kolei tajemnicze litery „D G REG” i „F D” są łacińskimi akronimami, które oznaczają "Dei Gratia Regina" (Królowa z Bożej Łaski) oraz "Fidei defensor" (Obrońca wiary). Wszystko to jest prezentowane na delikatnie zdobionym tle.

Moneta Britannia 1 uncja srebra - rewers

Tylna strona srebrnej monety przedstawia ikoniczną postać Britannii. Chociaż do 2011 roku design rewersu przechodził różne modyfikacje, to od 2012 roku ustabilizował się w obecnie rozpoznawalnej formie. Widzimy na nim Britannię w dynamicznie powiewającej sukni i charakterystycznym hełmie rzymskim z pióropuszem. Kobieta w jednej ręce trzyma trójząb, symbolizujący jej związki z morzem, podczas gdy w drugiej dłoni ma tarczę z narodowymi barwami Wielkiej Brytanii oraz gałązkę oliwną - symbol pokoju. Na rewersie tej monety umieszczono cztery specjalne zabezpieczenia. Jednym z nich jest specjalnie żłobiona powierzchnia, która przy odpowiednim oświetleniu przypomina fale morskie. Dodatkowo, w dolnym lewym rogu srebrnej monety Britannia widnieje małe kółko z trójzębem, które w zależności od kąta patrzenia przypomina kłódkę, co podkreśla jej autentyczność. Wokół postaci kobiety znajduje się subtelny napis „DECUS ET TUTAMEN”, co oznacza "ozdoba i zabezpieczenie". Tarcza Britannii ma również unikalną fakturę. Na rewersie znajdują się także informacje o zawartości srebra, roczniku wydania oraz nazwa monety.

Dlaczego warto zainwestować w Britannię - monetę srebrną z The Royal Mint?

The Royal Mint to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych mennic w Europie, której początki sięgają roku 886. Jej bogata historia, trwająca ponad 1100 lat, jest świadectwem niesamowitej tradycji, doświadczenia i wiedzy w dziedzinie mennictwa. Początkowo zlokalizowana w murach Tower of London, Mennica stała się z biegiem lat największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie ośrodkiem menniczym na świecie.

Inwestując w srebrną monetę Britannia, inwestujesz w produkt pochodzący od producenta, który jest wyłącznym dostawcą monet obiegowych dla Wielkiej Brytanii i cieszy się zaufaniem na arenie międzynarodowej. The Royal Mint dostarcza rocznie ponad trzy miliardy monet do ponad 30 krajów na całym świecie, co podkreśla jej globalne znaczenie i renomę.

Dzisiejsza siedziba Mennicy w Llantrisant w Walii to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Wspierana przez Skarb Państwa Jej Królewskiej Mości, The Royal Mint gwarantuje jakość i autentyczność każdej wybitej monety.

Inwestując w srebrną monetę Britannia, nie tylko zdobywasz kawałek srebra, ale także część brytyjskiego dziedzictwa i tradycji menniczej, która jest ceniona na całym świecie.

Uwaga - monety mogą posiadać na awersie wizerunek Królowej Elżbiety lub Króla Karola - wysyłamy losowo!

Produkt bulionowy - monety mogą posiadać niedoskonałości mennicze wynikające ze standardu produkcji i sposobu pakowania (tuby mennicze).

Wysyłka
10 dni roboczych
Metal
Srebro
Próba
0,999
Waga
1 uncja
Średnica
38,61 mm
Kraj pochodzenia
Wielka Brytania
Rok emisji
2023
Nazwa serii
Britannia
Nakład
nielimitowany
Opakowanie
Plastikowy kapsel ochronny
Nominał
2 GBP
Grubość
3 mm
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...