Srebrna Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 2023, 1 uncja - rewers
Srebrna Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 2023, 1 uncja - awers
Srebrna Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 2023, 1 uncja - rewers
Srebrna Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 2023, 1 uncja - awers

Srebrna Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 2023, 1 uncja

Srebrny Wiedeński Filharmonik jest jedną z najczęściej wybieranych monet inwestycyjnych na świecie.

141,00 zł

Wysyłka: 10 dni roboczych

Ilość Rabat jednostkowy Oszczędzasz
20 0,55 zł 11,00 zł
100 0,85 zł 85,00 zł
200 1,25 zł 250,00 zł
500 1,90 zł 950,00 zł

Moneta Filharmonicy Wiedeńscy należy do najpopularniejszych bulionowych produktów inwestycyjnych. Jej historia sięga lat 80 XX wieku, kiedy to zachodzące w prawie austriackim zmiany umożliwiły emisję monet ze złota. Problematyczne jednak okazało się znalezienie adekwatnej graficznej reprezentacji Austrii. Brano pod uwagę wiele opcji. Niezwykle istotne było to, aby symbol ten był rozpoznawalny zarówno w samym kraju, jak i poza jego granicami. Ostatecznie wybór padł na motyw muzyki klasycznej - słynną Filharmonię Wiedeńską. Moneta zaprojektowana została przez Thomasa Pesendorfera - głównego grawera Austrian Mint. Do tej pory jest to najpopularniejszy produkt inwestycyjny Mennicy Austriackiej. Wiener Philharmoniker jest monetą wyjątkową ze względu na to, że to jej przypadło miano pierwszej monety bulionowej o wartości nominalnej wyrażonej w euro. Choć początkowo produkowana była wyłącznie ze złota, w 2008 roku Mennica Austriacka zdecydowała się na wyemitowanie srebrnej monety. Wiedeńscy Filharmonicy to obecnie nie tylko dobry sposób na dywersyfikację swoich oszczędności, ale także ceniony walor kolekcjonerski, doskonale rozpoznawalny na całym świecie.

Wiedeński Filharmonik 1 oz srebra - charakterystyka monety

Srebrny Wiedeński Filharmonik to moneta o charakterystyce niezwykle atrakcyjnej zarówno dla kolekcjonerów, jak i inwestorów. Została ona wykonana z czystego srebra próby 999. Taka wysoka zawartość kruszcu nadaje słynnej srebrnej monecie Wiedeńscy Filharmonicy wyjątkową wartość i prestiż.

Jest to produkt inwestycyjny o wadze 1 uncji trojańskiej, co odpowiada około 31,1 gramom. Ta powszechnie akceptowana jednostka masy stała się standardem w handlu kruszcami i inwestycjach. Dzięki temu inwestorzy i kolekcjonerzy mają pewność, że otrzymują dokładnie jedną uncję srebra, co ułatwia porównywanie i wartościowanie poszczególnych walorów.

Wymiary srebrnej monety Filharmonicy Wiedeńscy są starannie dopasowane, aby zapewnić jej nie tylko estetyczny wygląd, ale także łatwość przechowywania. Walor ma średnicę około 37 mm i grubość około 3,2 mm. Te proporcje nadają monecie elegancki wygląd i jednocześnie pozwalają na wygodne umieszczanie w kapsułkach, tubach lub albumach numizmatycznych.

Wiedeński Filharmonik 1 uncja srebra - wygląd monety

Filharmonicy Wiedeńscy to moneta srebrna słynąca z doskonałej jakości, która poświadcza jej ogromną wartość inwestycyjną oraz kolekcjonerską. Ta renomowana moneta jest nie tylko cennym kruszcem, ale również prawdziwym dziełem sztuki, które zachwyca mistrzowskim wykonaniem. Wiedeńscy Filharmonicy - moneta projektu Thomasa Pesendorfera, zdobyła wiele nagród i pozostaje niezmienna od czasu pierwszej emisji w 1989 roku. To niezwykle pożądany walor zarówno dla pasjonatów numizmatyki, jak i dla osób poszukujących stabilnych inwestycji w kruszce. Ta srebrna moneta inwestycyjna stanowi idealne połączenie piękna artystycznego i wartości materialnej.

Srebrny Wiedeński Filharmonik 1 uncja - awers monety

Na awersie srebrnej monety Wiedeński Filharmonik o wadze 1 uncji znajduje się słynny na całym świecie symbol sali koncertowej w budynku Musikverein - legendarne organy. Ten znany wszystkim instrument, będący sercem Złotej Sali, stanowi wyjątkowe tło dla orkiestry podczas popularnego koncertu noworocznego. Na awersie monety dokładnie odwzorowano organy, z dbałością o najmniejsze detale, co nadaje im autentycznego wyglądu.

Na awersie widnieją ponadto istotne informacje dotyczące samej srebrnej monety z Filharmonią Wiedeńską. Na górnej części awersu znajduje się napis "REPUBLIK ÖSTERREICH", który wskazuje na kraj pochodzenia, czyli Republikę Austriacką. Poniżej organów umieszczony jest napis "1 UNZE FEINSILBER", informujący o masie oraz czystości srebra użytego w produkcji, co świadczy o najwyższej jakości tego kruszcu. Mennica Austriacka umieszcza również rok wyprodukowania monety oraz wartość nominalną, która wynosi 1,5 euro.

Awers nawiązującej do Filharmonii Wiedeńskiej monety jest pełen detali, które podkreślają jej wyjątkowość i artystyczny charakter. Tak wierne odwzorowanie słynnych organów nadaje dodatkowej wartości dla kolekcjonerów i inwestorów.

Srebrny Wiedeński Filharmonik 1 uncja - rewers monety

Rewers monety Filharmonicy Wiedeńscy 1 oz stanowi hołd dla sztuki muzyki klasycznej, a w szczególności - dla orkiestry symfonicznej, którą symbolizuje zestaw instrumentów muzycznych. Serce kompozycji zdobią dwie pary skrzypiec, narzędzia o subtelnym, a jednocześnie mocnym brzmieniu, które w wirtuozowskich rękach potrafią oddać zarówno delikatną liryczność, jak i gwałtowną dramaturgię. Pomiędzy nimi widoczna jest wiolonczela - instrument znany z głębokiego brzmienia, dodającego symfonicznym kompozycjom wyjątkowej mocy i głębi.

W tle kompozycji rewersu monety Wiedeńscy Filharmonicy umieszczono trzy instrumenty, które są nieodłącznym elementem każdej orkiestry symfonicznej - harfę, róg wiedeński i fagot. Harfa, z jej subtelnym i eterycznym brzmieniem, dodaje kompozycjom lekkości i niesamowitej finezji, podczas gdy róg wiedeński, z charakterystycznym, bogatym tonem, jest niezastąpiony w budowaniu dramatycznej atmosfery. Fagot natomiast, znany ze swojego bogatego, niskiego brzmienia, jest nieodzownym elementem w tworzeniu mrocznych tonów i wprowadzania kontrastu do wyższych rejestrów innych instrumentów. Znajdujący się na górze monety napis „WIENER PHILHARMONIKER” to elegancki akcent, podkreślający powagę i prestiż tego produktu inwestycyjnego. Wykonanie napisu, jak i każdego z instrumentów, jest niezwykle szczegółowe - każda linia i każdy detal zostały uwiecznione z niezwykłą precyzją, pokazując nie tylko piękno muzyki klasycznej, ale także dowodząc, że Wiener Philharmoniker to moneta inwestycyjna najwyższej jakości.

Srebrna moneta Wiedeński Filharmonik - dlaczego wartą w nią inwestować?

Inwestycja w ten słynny austriacki walor to decyzja oparta na solidnych fundamentach - renomie producenta, stabilności rynku metali szlachetnych i unikalności samej monety. Srebrny Wiedeński Filharmonik produkowany jest przez Mennicę Austriacką, która od lat cieszy się uznaniem na rynku międzynarodowym, a jej doświadczenie i wiedza są nieocenione. Mennica ta wybija rocznie aż 350 milionów monet, co stanowi dowód na jej solidność i niezawodność. Nienaganna jest również jakość wytworzonych produktów inwestycyjnych, które są wykonane z największą precyzją i dbałością o szczegóły.

Srebro, z którego wykonana jest moneta Wiedeński Filharmonik, jest jednym z najbardziej stabilnych i powszechnie akceptowanych na świecie aktywów. To metal szlachetny, który zawsze był, jest i będzie ceniony za swoje unikalne właściwości. W okresach niepewności gospodarczej, inwestycje w srebro często są uważane za "bezpieczny port", oferując ochronę przed inflacją i zawirowaniami na rynkach finansowych.

Kolejną cechą przemawiającą za zakupem tej monety jest fakt, że Srebrny Wiedeński Filharmonik to nie tylko zwykły produkt inwestycyjny. Ma on wartość nominalną 1,50 euro, co czyni go powszechnie akceptowanym środkiem płatniczym w Austrii. Jest to dodatkowe zabezpieczenie dla inwestora, ponieważ wartość monet jest zawsze gwarantowana przez Austriacki Bank Narodowy.

Należy również pamiętać o tym, że choć Wiedeńscy Filharmonicy to moneta, której cena uzależniona jest głównie od notowań srebra, to ma ona niezaprzeczalną wartość kolekcjonerską. Oznacza to, że jej znaczenie może wzrosnąć nie tylko dzięki wyższemu kursowi kruszcu, ale także na skutek popytu ze strony kolekcjonerów czy chociażby miłośników muzyki klasycznej.

Wysyłka
10 dni roboczych
Metal
Srebro
Próba
0,999
Waga
1 uncja
Średnica
37 mm
Kraj pochodzenia
Austria
Rok emisji
2023
Nazwa serii
Wiedeńscy Filharmonicy
Nakład
nielimitowany
Opakowanie
Plastikowy kapsel ochronny
Nominał
1,5 EUR
Grubość
3,2 mm
Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Chcesz płacić jeszcze mniej za zakupy w naszym sklepie?

Nie czekaj – już dziś zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na kody rabatowe

Loading...