- News
- 0 polubień
- 1050 odwiedzin
- 0 komentarzy
Jednym z najbardziej pożądanych i cenionych kruszców, zaraz za złotem, jest oczywiście srebro. Jego wartość zależy od bardzo wielu czynników gospodarczych oraz ekonomicznych, jednak zawsze pozostaje doskonałym sposobem na lokowanie swojego kapitału. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy istnieje możliwość, że któregoś dnia jego zasobów zwyczajnie zabraknie. Aby na nie odpowiedzieć, należy zagłębić się nieco w tematykę produkcji oraz pochodzenia tego niezwykłego kruszcu.
Srebro – produkcja, pochodzenie i zastosowanie
Rosnąca popularność kruszcu związana jest z jego wydobyciem, właściwościami oraz walorami estetycznymi, które wykorzystywane są w wielu branżach. Największym producentem srebra są Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Chile, Peru, ale także Polska. Kruszec występuje w dwóch wariantach: jako element rudy lub w postaci rodzimej wraz z innymi pierwiastkami chemicznymi. Na wyżej wymienionych terenach zlokalizowane są najbardziej bogate w zasoby metalu kopalnie, które dostarczają inwestorom rocznie miliony uncji kruszcu, który swoje zastosowanie znalazł w wielu gałęziach przemysłu, ale którego być może kiedyś zabraknie. Dzięki niemu dziś możliwe jest tworzenie wysokiej jakości elektroniki, urządzeń oraz akcesoriów dla medyków, paneli fotowoltaicznych czy luster. Dzięki swojej wyjątkowej estetyce metal ten wykorzystywany jest także do tworzenia wyrobów biżuteryjnych, które również mogą być rodzajem inwestycji. Najczęściej jednak lokowanie kapitału ogranicza się do kupna monet bulionowych, kolekcjonerskich lub sztabek.
Czy zasobów srebra kiedyś zabraknie?
Ten wyjątkowy kruszec z pewnością nie będzie istniał wiecznie. Oczywiste stają się nasze wątpliwości, ponieważ znacznie bardziej prawdopodobne jest, że zasobów tego metalu zabraknie znacznie szybciej niż wody na naszej planecie. Co istotne, jest go zdecydowanie więcej niż najbardziej popularnego wśród inwestorów złota. Srebro, występując w naturalnej postaci w środowisku naturalnym jest metalem niezwykle cenionym, a dzięki ogromnym zasobom w skorupie ziemskiej nie musimy na ten moment i w ciągu najbliższych kilku pokoleń martwić o jego braki czy słabą dostępność.
Komentarze (0)